wget 1.12-pre7 - en to sl translation catalogue (382 entries)

en: 
        The file is already fully retrieved; nothing to do.
sl: 
        Datoteka je že popolnoma prenešena; nič ni za storiti.

en: 
    %*s[ skipping %sK ]
sl: 
    %*s[ preskakovanje %sK ]

en: 
    %s received, redirecting output to %s.
sl: 
    %s prejeto, preusmerjanje izhoda na %s.

en: 
    %s received.
sl: 
    %s prejetih.

en: 
    Originally written by Hrvoje Niksic <hniksic@xemacs.org>.
sl: 
    Izvorni avtor: Hrvoje Nikšić <hniksic@xemacs.org>.

en: 
    REST failed, starting from scratch.
sl: 
    REST neuspešen, začenjanje znova.

en:        --ask-password            prompt for passwords.
sl:        --ask-password            vprašaj za gesla.

en:        --auth-no-challenge     send Basic HTTP authentication information
                                   without first waiting for the server's
                                   challenge.
sl:        --auth-no-challenge     pošlji osnovne podrobnosti overitve HTTP
                                   brez čakanja na strežnikov
                                   poziv.

en:        --bind-address=ADDRESS    bind to ADDRESS (hostname or IP) on local host.
sl:        --bind-address=NASLOV       poveži se z NASLOVOM (ime ali IP) na 
                                         krajevnem gostitelju.

en:        --ca-certificate=FILE    file with the bundle of CA's.
sl:        --ca-certificate=DAT.    datoteka z zbirko CA-jev.

en:        --ca-directory=DIR       directory where hash list of CA's is stored.
sl:        --ca-directory=MAPA       MAPA s seznamom hash CA-jev.

en:        --certificate-type=TYPE  client certificate type, PEM or DER.
sl:        --certificate-type=VRSTA   VRSTA potrdila odjemalca, PEM ali DER.

en:        --certificate=FILE       client certificate file.
sl:        --certificate=DAT.       DATOTEKA s potrdilom.

en:        --connect-timeout=SECS    set the connect timeout to SECS.
sl:        --connect-timeout=SECS     nastavi zakasnitev povezovanja na SEKUNDE.

en:        --content-disposition   honor the Content-Disposition header when
                                   choosing local file names (EXPERIMENTAL).
sl:        --content-disposition   upoštevaj glavo Content-Disposition, ko
                                   izbiraš lokalna imena datotek (POSKUSNO).

en:        --cut-dirs=NUMBER          ignore NUMBER remote directory components.
sl:        --cut-dirs=ŠTEVILO         prezri ŠTEVILO sestavnih delov oddaljenih map.

en:        --default-page=NAME     Change the default page name (normally
                                   this is `index.html'.).
sl:        --default-page=NAME     Spremeni privzeto ime strani (običajno
                                   je to `index.html'.).

en:        --delete-after       delete files locally after downloading them.
sl:        --delete-after         izbriši krajevne datoteke, ko so prejete.

en:        --dns-timeout=SECS        set the DNS lookup timeout to SECS.
sl:        --dns-timeout=SEKUNDE       nastavi zakasnitev poizvedbe DNS na SEKUNDE.

en:        --egd-file=FILE          file naming the EGD socket with random data.
sl:        --egd-file=DAT.       ime datoteke vtiča EGD z naključnimi podatki.

en:        --exclude-domains=LIST      comma-separated list of rejected domains.
sl:        --exclude-domains=SEZNAM     z vejico ločen seznam zavrnjenih domen.

en:        --follow-ftp                follow FTP links from HTML documents.
sl:        --follow-ftp                sledi povezavam FTP iz dokumentov HTML.

en:        --follow-tags=LIST          comma-separated list of followed HTML tags.
sl:        --follow-tags=SEZNAM         z vejico ločen seznam sledenim značkam HTML.

en:        --ftp-password=PASS     set ftp password to PASS.
sl:        --ftp-passwd=GESLO     nastavi geslo za FTP kot GESLO.

en:        --ftp-stmlf             Use Stream_LF format for all binary FTP files.
sl:        --ftp-stmlf             Uporabi obliko Stream_LF za vse binarne datoteke FTP.

en:        --ftp-user=USER         set ftp user to USER.
sl:        --ftp-user=UPORABNIK    nastavi uporabniško ime FTP na UPORABNIK.

en:        --header=STRING         insert STRING among the headers.
sl:        --header=NIZ            vstavi NIZ med glave.

en:        --http-password=PASS    set http password to PASS.
sl:        --http-passwd=GESLO     nastavi geslo za HTTP na GESLO.

en:        --http-user=USER        set http user to USER.
sl:        --http-user=UPORABNIK   nastavi uporabnika HTTP na UPORABNIK.

en:        --ignore-case             ignore case when matching files/directories.
sl:        --ignore-case             ne upoštevaj velikosti črk med
                                     ujemanjem datotek/map

en:        --ignore-length         ignore `Content-Length' header field.
sl:        --ignore-length         Prezri glavo `Content-Length'.

en:        --ignore-tags=LIST          comma-separated list of ignored HTML tags.
sl:         --ignore-tags=SEZNAM         z vejico ločen seznam prezrtih značk HTML.

en:        --keep-session-cookies  load and save session (non-permanent) cookies.
sl:        --keep-session-cookies  naloži in shrani (začasne) piškote seje.

en:        --limit-rate=RATE         limit download rate to RATE.
sl:        --limit-rate=HITROST        omeji hitrost prejemanja na HITROST.

en:        --load-cookies=FILE     load cookies from FILE before session.
sl:        --load-cookies=DATOT.   pred sejo naloži piškote iz DATOTEKE.

en:        --local-encoding=ENC      use ENC as the local encoding for IRIs.
sl:        --local-encoding=KOD.      uporabi KODIRANJE kot krajevno kodiranje za IRIs.

en:        --max-redirect          maximum redirections allowed per page.
sl:        --max-redirect          največ dovoljenih preusmeritev na stran.

en:        --no-cache              disallow server-cached data.
sl:        --no-cache              onemogoči predpomnjene podatke s strežnika.

en:        --no-check-certificate   don't validate the server's certificate.
sl:        --no-check-certificate   ne preveri potrdila strežnika.

en:        --no-cookies            don't use cookies.
sl:        --no-cookies            ne uporabljaj piškotkov.

en:        --no-dns-cache            disable caching DNS lookups.
sl:        --no-dns-cache                onemogoči predpomnjenje poizvedb DNS.

en:        --no-glob               turn off FTP file name globbing.
sl:        --no-glob             izključi `globbing' imen datotek pri FTP.

en:        --no-http-keep-alive    disable HTTP keep-alive (persistent connections).
sl:        --no-http-keep-alive    onemogoči stalne povezave HTTP (keep-alive).

en:        --no-iri                  turn off IRI support.
sl:        --no-iri                  izklopi podpor IRI.

en:        --no-passive-ftp        disable the "passive" transfer mode.
sl:        --no-passive-ftp           ne uporabljaj "pasivnega" načina prenosa.

en:        --no-proxy                explicitly turn off proxy.
sl:        --no-proxy                posebej izključi posredniški strežnik.

en:        --no-remove-listing     don't remove `.listing' files.
sl:        --no-remove-listing     ne odstrani datotek ,.listing`.

en:        --password=PASS           set both ftp and http password to PASS.
sl:        --passwd=GESLO     nastavi geslo za FTP in HTTP na GESLO.

en:        --post-data=STRING      use the POST method; send STRING as the data.
sl:        --post-data=NIZ         uporabi metodo POST; pošlji NIZ kot podatke.

en:        --post-file=FILE        use the POST method; send contents of FILE.
sl:        --post-file=DATOTEKA    uporabi metodo POST; pošlji vsebino DATOTEKE.

en:        --prefer-family=FAMILY    connect first to addresses of specified family,
                                     one of IPv6, IPv4, or none.
sl:        --prefer-family=DRUŽINA   najprej se povezuj na naslove iz določene družine,
                                     lahko je IPv6, IPv4, ali none.

en:        --preserve-permissions  preserve remote file permissions.
sl:        --preserve-permissions  ohrani oddaljena dovoljenja datotek.

en:        --private-key-type=TYPE  private key type, PEM or DER.
sl:        --private-key-type=VRSTA   vrsta zasebnega ključa, PEM ali DER.

en:        --private-key=FILE       private key file.
sl:        --private-key=DAT.       DATOTEKA z zasebnim ključem.

en:        --progress=TYPE           select progress gauge type.
sl:        --progress=VRSTA          določi slog prikaza prejemanja.

en:        --protocol-directories     use protocol name in directories.
sl:        --protocol-directories     v mapah uporabi ime protokola.

en:        --proxy-password=PASS   set PASS as proxy password.
sl:        --proxy-passwd=GESLO    nastavi GESLO za geslo posredniškega strežnika.

en:        --proxy-user=USER       set USER as proxy username.
sl:        --proxy-user=UPORABNIK  nastavi UPORABNIKA kot uporabniško ime za posredniški strežnik.

en:        --random-file=FILE       file with random data for seeding the SSL PRNG.
sl:        --random-file=DAT.       DATOTEKA z naključnim semenom za SSL PRNG.

en:        --random-wait             wait from 0.5*WAIT...1.5*WAIT secs between retrievals.
sl:        --random-wait             čakaj od 0.5*ČAKAJ...1.5*ČAKAJ sekund med prejemi.

en:        --read-timeout=SECS       set the read timeout to SECS.
sl:        --read-timeout=SECS         nastavi zakasnitev branja na SEKUNDE.

en:        --referer=URL           include `Referer: URL' header in HTTP request.
sl:        --referer=URL           vključi ,Referer: URL` v zahtevek HTTP.

en:        --remote-encoding=ENC     use ENC as the default remote encoding.
sl:        --remote-encoding=KOD.    uporabi KODIRANJE kot privzeto oddaljeno kodiranje.

en:        --restrict-file-names=OS  restrict chars in file names to ones OS allows.
sl:        --restrict-file-names=OS    omeji znake v imenih datotek na tiste, ki
                                         so dovoljeni v OS.

en:        --retr-symlinks         when recursing, get linked-to files (not dir).
sl:        --retr-symlinks         pri rekurziji prejmi ciljne datoteke (ne map).

en:        --retry-connrefused       retry even if connection is refused.
sl:        --retry-connrefused         znova poskusi, tudi če je povezava zavrnjena.

en:        --save-cookies=FILE     save cookies to FILE after session.
sl:        --save-cookies=DATOT.   po seji shrani piškote v DATOTEKO.

en:        --save-headers          save the HTTP headers to file.
sl:        --save-headers          shranjuj glave HTTP v datoteko.

en:        --spider                  don't download anything.
sl:        --spider                    ne prejmi ničesar.

en:        --strict-comments    turn on strict (SGML) handling of HTML comments.
sl:        --strict-comments     vključi strogo (SGML) rokovanje komentarjev HTML.

en:        --user=USER               set both ftp and http user to USER.
sl:        --user=UPORABNIK          nastavi uporabnika za FTP in HTTP na UPORABNIK.

en:        --waitretry=SECONDS       wait 1..SECONDS between retries of a retrieval.
sl:        --waitretry=SEKUNDE         počakaj 1 ... SEKUNDE med ponovnimi poskusi
                                         prejemanja.

en:        --wdebug              print Watt-32 debug output.
sl:        --wdebug              izpiši razhroščevalni izhod za Watt-32.

en:     %s (system)
sl:     %s (sistem)

en:     %s (user)
sl:     %s (uporabnik)

en:     %s: certificate common name %s doesn't match requested host name %s.
sl:     %s: običajno ime potrdila %s se ne ujema z zahtevanim imenom gostitelja %s.

en:     %s: certificate common name is invalid (contains a NUL character).
        This may be an indication that the host is not who it claims to be
        (that is, it is not the real %s).
sl:     %s: Običajno ime potrdila je neveljavno (vsebuje znak NUL).
        To je morda znamenje, da se gostitelj izdaja za drugega
        (to pomeni, da ni pravi %s).

en:    in
sl:    v

en:   --no-use-server-timestamps     don't set the local file's timestamp by
                                     the one on the server.
sl:   --no-use-server-timestamps     ne nastavljaj časovne žige krajevnih datotek
                                     glede na časovne žige na strežniku.

en:   -4,  --inet4-only              connect only to IPv4 addresses.
sl:   -4,  --inet4-only              poveži se zgolj na naslove IPv4

en:   -6,  --inet6-only              connect only to IPv6 addresses.
sl:   -6,  --inet6-only              poveži se zgolj na naslove IPv6

en:   -A,  --accept=LIST               comma-separated list of accepted extensions.
sl:   -A,  --accept=SEZNAM               z vejico ločen seznam sprejemljivih pripon.

en:   -B,  --base=URL            resolves HTML input-file links (-i -F)
                                 relative to URL.
sl:   -B,  --base=URL            Razreši povezave HTML input-file (-i -F)
                                 relativno na URL-je.

en:   -D,  --domains=LIST              comma-separated list of accepted domains.
sl:   -D,  --domains=SEZNAM              z vejico ločen seznam sprejemljivih domen.

en:   -E,  --adjust-extension      save HTML/CSS documents with proper extensions.
sl:   -E,  --adjust-extension      shrani dokumente HTML/CSS s pravilnimi priponami.

en:   -F,  --force-html          treat input file as HTML.
sl:   -F,  --force-html          privzemi, da je vhodna datoteka HTML.

en:   -H,  --span-hosts                go to foreign hosts when recursive.
sl:   -H,  --span-hosts                pri rekurziji pojdi tudi na druge gostitelje.

en:   -I,  --include-directories=LIST  list of allowed directories.
sl:   -I,  --include-directories=SEZNAM  seznam dovoljenih map.

en:   -K,  --backup-converted   before converting file X, back up as X.orig.
sl:   -K,  --backup-converted   pred pretvorbo datoteke X ustvari varnostno 
                                kopijo kot X.orig.

en:   -K,  --backup-converted   before converting file X, back up as X_orig.
sl:   -K,  --backup-converted   pred pretvorbo datoteke X, napravi varnostno kopijo kot X_orig.

en:   -L,  --relative                  follow relative links only.
sl:   -L,  --relative                    spremljaj samo relativne povezave.

en:   -N,  --timestamping            don't re-retrieve files unless newer than
                                     local.
sl:   -N,  --timestamping              ne prejmi znova datotek , ki so
                                       starejše od krajevnih.

en:   -O,  --output-document=FILE    write documents to FILE.
sl:   -O   --output-document=DAT.    zapisuj dokumente v DATOTEKO.

en:   -P,  --directory-prefix=PREFIX  save files to PREFIX/...
sl:   -P,  --directory-prefix=PREDPONA  shranij datoteke v PREDPONA/...

en:   -Q,  --quota=NUMBER            set retrieval quota to NUMBER.
sl:   -Q,  --quota=ŠTEVILO             določi omejitev prejemanja na ŠTEVILO.

en:   -R,  --reject=LIST               comma-separated list of rejected extensions.
sl:   -R,  --reject=SEZNAM               z vejico ločen seznam zavrnjenih pripon.

en:   -S,  --server-response         print server response.
sl:   -S,  --server-response           izpiši odziv strežnika.

en:   -T,  --timeout=SECONDS         set all timeout values to SECONDS.
sl:   -T,  --timeout=SEKUNDE           nastavi vse zakasnitve na SEKUNDE.

en:   -U,  --user-agent=AGENT      identify as AGENT instead of Wget/VERSION.
sl:   -U,  --user-agent=ODJEMNIK   predstavi se kot ODJEMNIK namesto Wget/RAZLIČICA.

en:   -V,  --version           display the version of Wget and exit.
sl:   -V,  --version           prikaži različico Wgeta in se vrni.

en:   -X,  --exclude-directories=LIST  list of excluded directories.
sl:   -X,  --exclude-directories=SEZNAM  seznam nedovoljenih map.

en:   -a,  --append-output=FILE  append messages to FILE.
sl:   -a,  --append-output=DAT.  pripni sporočila v DATOTEKO.

en:   -b,  --background        go to background after startup.
sl:   -b,  --background        po zagonu pojdi v ozadje.

en:   -c,  --continue                resume getting a partially-downloaded file.
sl:   -c,  --continue                nadaljuj z prejemanjem delno prejete datoteke.

en:   -d,  --debug               print lots of debugging information.
sl:   -d,  --debug               izpiši veliko razhroščevalnih podrobnosti.

en:   -e,  --execute=COMMAND   execute a `.wgetrc'-style command.
sl:   -e,  --execute=UKAZ      izvedi ukaz v slogu ,.wgetrc`.

en:   -h,  --help              print this help.
sl:   -h,  --help              izpiši pomoč.

en:   -i,  --input-file=FILE     download URLs found in local or external FILE.
sl:   -i,  --input-file=DAT.     prejmi povezave najdene v krajevni ali zunanji DATOTEKI.

en:   -k,  --convert-links      make links in downloaded HTML or CSS point to
                                local files.
sl:   -k,  --convert-links      povezave v prejetih datotekah HTML ali CSS naj
                                kažejo na krajevne datoteke.

en:   -l,  --level=NUMBER       maximum recursion depth (inf or 0 for infinite).
sl:   -l,  --level=ŠTEVILO      največja dovoljena globina rekurzije (inf ali 0
                                za neskončno).

en:   -m,  --mirror             shortcut for -N -r -l inf --no-remove-listing.
sl:   -m,  --mirror              bližnjica za -N -r -l inf --no-remove-listing.

en:   -nH, --no-host-directories      don't create host directories.
sl:   -nH, --no-host-directories        ne ustvarjaj map gostiteljev.

en:   -nd, --no-directories           don't create directories.
sl:   -nd  --no-directories             ne ustvari map.

en:   -np, --no-parent                 don't ascend to the parent directory.
sl:   -np, --no-parent                   ne pojdi v nadrejeno mapo.

en:   -nv, --no-verbose          turn off verboseness, without being quiet.
sl:   -nv, --no-verbose          izključi večino izpisa, a brez tišine.

en:   -o,  --output-file=FILE    log messages to FILE.
sl:   -o,  --output-file=DAT.    shranjuj sporočila v DATOTEKO.

en:   -p,  --page-requisites    get all images, etc. needed to display HTML page.
sl:   -p,  --page-requisites      prejmi vse slike itd., potrebne za prikaz spletne
                                    strani HTML.

en:   -q,  --quiet               quiet (no output).
sl:   -q,  --quiet               tišina (brez izpisa).

en:   -r,  --recursive          specify recursive download.
sl:   -r,  --recursive            nastavi rekurzivno prejemanje.

en:   -t,  --tries=NUMBER            set number of retries to NUMBER (0 unlimits).
sl:   -t,  --tries=ŠTEVILO           nastavi ŠTEVILO poskusov (0 za neskončno).

en:   -v,  --verbose             be verbose (this is the default).
sl:   -v,  --verbose             vključi polni izpis (privzeto).

en:   -w,  --wait=SECONDS            wait SECONDS between retrievals.
sl:   -w,  --wait=SEKUNDE              počakaj SEKUND med prejemi.

en:   -x,  --force-directories        force creation of directories.
sl:   -x,  --force-directories          vedno ustvari mape.

en:   Issued certificate has expired.
sl:   Izdano potrdilo je že poteklo.

en:   Issued certificate not yet valid.
sl:   Izdano potrdilo še ni veljavno.

en:   Self-signed certificate encountered.
sl:   Zaznano je bilo samopodpisano potrdilo.

en:   Unable to locally verify the issuer's authority.
sl:   Istovetnosti izdajatelja krajevno ni bilo mogoče preveriti.

en:   eta %s
sl:   pčp %s

en:  (%s bytes)
sl:  (%s bajtov)

en:  (unauthoritative)
sl:  (neavtorizirana)

en:  [following]
sl:  [spremljanje]

en: %d redirections exceeded.
sl: %d preusmeritev je bilo prekoračenih.

en: %s (%s) - %s saved [%s/%s]
sl: %s (%s) - %s shranjeno [%s/%s]

en: %s (%s) - %s saved [%s]
sl: %s (%s) - %s shranjeno [%s]

en: %s (%s) - Connection closed at byte %s.
sl: %s (%s) - Povezava zaprta na bajtu %s.

en: %s (%s) - Data connection: %s;
sl: %s (%s) - Podatkovna zveza: %s;

en: %s (%s) - Read error at byte %s (%s).
sl: %s (%s) - Napaka med branjem na bajtu %s (%s).

en: %s (%s) - Read error at byte %s/%s (%s).
sl: %s (%s) - Napaka med branjem na bajtu %s/%s (%s).

en: %s (%s) - written to stdout %s[%s/%s]
sl: %s (%s) - zapisano v stdout %s[%s/%s]

en: %s (%s) - written to stdout %s[%s]
sl: %s (%s) - zapisan v stdout %s[%s]

en: %s ERROR %d: %s.
sl: %s NAPAKA %d: %s.

en: %s has sprung into existence.
sl: %s je začela obstajati.

en: %s request sent, awaiting response...
sl: %s zahteva poslana, čakanje na odgovor ...

en: %s: %s, closing control connection.
sl: %s: %s, zapiranje nadzorne povezave.

en: %s: %s: Failed to allocate %ld bytes; memory exhausted.
sl: %s: %s: Ni bilo mogoče dodeliti %ld bajtov; zmanjkalo je pomnilnika.

en: %s: %s: Failed to allocate enough memory; memory exhausted.
sl: %s: %s: Ni bilo mogoče dodeliti dovolj pomnilnika; pomnilnik izčrpan.

en: %s: %s: Invalid boolean %s; use `on' or `off'.
sl: %s: %s: Neveljaven logični operator %s; uporabite `on' ali `off'.

en: %s: %s: Invalid byte value %s
sl: %s: %s: Neveljavna vrednost bajta %s

en: %s: %s: Invalid header %s.
sl: %s: %s: Neveljavne glave %s.

en: %s: %s: Invalid number %s.
sl: %s: %s: Neveljavno število %s.

en: %s: %s: Invalid progress type %s.
sl: %s: %s: Neveljavna vrsta stanja napredka %s.

en: %s: %s: Invalid restriction %s,
        use [unix|windows],[lowercase|uppercase],[nocontrol],[ascii].
sl: %s: %s: Neveljavna omejitev %s,
        uporabite [unix|windows],[lowercase|uppercase],[nocontrol],[ascii].

en: %s: %s: Invalid time period %s
sl: %s: %s: Neveljavni časovni razpon %s

en: %s: %s: Invalid value %s.
sl: %s: %s: Neveljavna vrednost %s.

en: %s: %s:%d: unknown token "%s"
sl: %s: %s:%d: neznan žeton "%s"

en: %s: %s:%d: warning: %s token appears before any machine name
sl: %s: %s:%d: opozorilo: žeton %s se pojavi pred vsakim imenom računalnika

en: %s: %s; disabling logging.
sl: %s: %s; onemogočanje beleženja.

en: %s: Cannot read %s (%s).
sl: %s: Ni mogoče prebrati %s (%s).

en: %s: Cannot resolve incomplete link %s.
sl: %s: Ni moč razrešiti nepopolne povezave %s.

en: %s: Couldn't find usable socket driver.
sl: %s: Ni bilo mogoče najti uporabnega gonilnika vtiča.

en: %s: Error in %s at line %d.
sl: %s: Napaka v %s v vrstici %d.

en: %s: Invalid --execute command %s
sl: %s: Neveljaven --execute command %s

en: %s: Invalid URL %s: %s
sl: %s: Neveljaven URL %s: %s

en: %s: No certificate presented by %s.
sl: %s: %s ni podal potrdila.

en: %s: Syntax error in %s at line %d.
sl: %s: Napaka skladnje v %s v vrstici %d.

en: %s: The certificate of %s has been revoked.
sl: %s: Potrdilo od %s je bilo preklicano.

en: %s: The certificate of %s hasn't got a known issuer.
sl: %s: Potrdilo %s nima znanega izdajatelja.

en: %s: The certificate of %s is not trusted.
sl: %s: Potrdilo od %s ni zaupanja vredno.

en: %s: Unknown command %s in %s at line %d.
sl: %s: Neznan ukaz %s v %s v vrstici %d.

en: %s: WGETRC points to %s, which doesn't exist.
sl: %s: WGETRC kaže na %s, ki ne obstaja.

en: %s: Warning: Both system and user wgetrc point to %s.
sl: %s: Opozorilo: tako sistemska kot uporabnikova datoteka wgetrc kažeta na %s.

en: %s: aprintf: text buffer is too big (%ld bytes), aborting.
sl: %s: aprintf: medpomnilnik besedila je prevelik (%ld bajtov), prekinjanje.

en: %s: cannot stat %s: %s
sl: %s: ni mogoče napraviti stat na %s: %s

en: %s: cannot verify %s's certificate, issued by %s:
sl: %s: ni bilo mogoče preveriti potrdila %s, ki ga je izdal %s:

en: %s: corrupt time-stamp.
sl: %s: okvarjen časovni žig.

en: %s: illegal option -- `-n%c'
sl: %s: nedovoljena možnost -- `-n%c'

en: %s: invalid option -- '%c'
sl: %s: neveljavna možnost -- '%c'

en: %s: missing URL
sl: %s: manjka URL

en: %s: no certificate subject alternative name matches
    	requested host name %s.
sl: %s: ni ujemanj alternativnega imena potrdila
    	zahtevano ime gostitelja %s.

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
sl: %s: možnost '%c%s' ne dovoljuje argumenta

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
sl: %s: možnost '--%s' ne dovoljuje argumenta

en: %s: option '--%s' requires an argument
sl: %s: možnost '--%s' zahteva argument

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
sl: %s: možnost '-W %s' ne dovoljuje argumenta

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
sl: %s: možnost '-W %s' je dvoumna

en: %s: option '-W %s' requires an argument
sl: %s: možnost '-W %s' zahteva argument

en: %s: option requires an argument -- '%c'
sl: %s: možnost zahteva argument -- '%c'

en: %s: unable to resolve bind address %s; disabling bind.
sl: %s: ni bilo mogoče razrešiti naslova za vezanje %s; onemogočanje vezanja.

en: %s: unable to resolve host address %s
sl: %s: ni bilo mogoče razrešiti naslova gostitelja %s

en: %s: unknown/unsupported file type.
sl: %s: neznana/nepodprta vrsta datoteke.

en: %s: unrecognized option '%c%s'
sl: %s: neprepoznana možnost '%c%s'

en: %s: unrecognized option '--%s'
sl: %s: neprepoznana možnost '--%s'

en: (no description)
sl: (brez opisa)

en: (try:%2d)
sl: (posk:%2d)

en: , %s (%s) remaining
sl: , %s (%s) preostalo

en: , %s remaining
sl: , %s preostalo

en: -k can be used together with -O only if outputting to a regular file.
sl: -k se lahko uporabi skupaj z -O samo, če je izhod običajna datoteka.

en: ==> CWD not needed.
sl: ==> CWD ni potreben.

en: ==> CWD not required.
sl: ==> CWD ni zahtevan.

en: Already have correct symlink %s -> %s
sl: Pravilna simbolna povezava že obstaja: %s -> %s

en: Bad port number
sl: Slaba številka vrat

en: Bind error (%s).
sl: Napaka med povezovanjem (%s).

en: Can't be verbose and quiet at the same time.
sl: Tihi in izčrpni način nista mogoča istočasno.

en: Can't timestamp and not clobber old files at the same time.
sl: Istočasno ni mogoče dodajati časovnih žigov in ne nenamerno prepisovati starih datotek.

en: Cannot back up %s as %s: %s
sl: Ni mogoče ustvariti varnostne kopije %s kot %s: %s

en: Cannot convert links in %s: %s
sl: Ni mogoče pretvoriti povezav v %s: %s

en: Cannot get REALTIME clock frequency: %s
sl: Ni bilo mogoče dobiti frekvence ure realnega časa: %s

en: Cannot initiate PASV transfer.
sl: Ni mogoče začeti prenosa PASV.

en: Cannot open %s: %s
sl: Ni bilo mogoče odpreti %s: %s

en: Cannot open cookies file %s: %s
sl: Ni bilo mogoče odpreti datoteke s piškotki %s: %s

en: Cannot parse PASV response.
sl: Ni mogoče razčleniti odgovora PASV.

en: Cannot specify both --ask-password and --password.
sl: Ni mogoče določiti obeh --ask-password in --password hkrati.

en: Cannot specify both --inet4-only and --inet6-only.
sl: Ni mogoče hkrati podati --inet4-only in --inet6-only.

en: Cannot specify both -k and -O if multiple URLs are given, or in combination
    with -p or -r. See the manual for details.
sl: Ni mogoče hkrati podati -k in -O, če je podanih več URL-jev, ali
    v kombinaciji s -p ali -r. Za podrobnosti si oglejte priročnik.

en: Cannot write to %s (%s).
sl: V %s ni mogoče zapisovati (%s).

en: Connecting to %s:%d...
sl: Povezovanje na %s:%d ...

en: Connecting to %s|%s|:%d...
sl: Povezovanje na %s|%s|:%d ...

en: Continuing in background, pid %d.
sl: Nadaljevanje v ozadju, pid %d.

en: Continuing in background, pid %lu.
sl: Nadaljevanje v ozadju, pid %lu.

en: Continuing in background.
sl: Nadaljevanje v ozadju.

en: Control connection closed.
sl: Nadzorna povezava prekinjena.

en: Conversion from %s to %s isn't supported
sl: Pretvorba iz %s v %s ni podprta

en: Converted %d files in %s seconds.
sl: Pretvorjenih %d datotek v %s sekundah.

en: Converting %s...
sl: Pretvarjanje %s ...

en: Could not seed PRNG; consider using --random-file.
sl: Ni bilo mogoče ustvariti semena PRNG; razmislite o rabi --random-file.

en: Creating symlink %s -> %s
sl: Ustvarjanje simbolne povezave %s -> %s

en: Data transfer aborted.
sl: Prenos podatkov prekinjen.

en: Directories:
sl: Mape:

en: Directory
sl: mapa

en: Disabling SSL due to encountered errors.
sl: Onemogočanje SSL zaradi opaženih napak.

en: Download quota of %s EXCEEDED!
sl: Omejitev prejemanja %s je PREKORAČENA!

en: Download:
sl: Prejemanje:

en: ERROR
sl: NAPAKA

en: ERROR: Cannot open directory %s.
sl: NAPAKA: Ni bilo mogoče odpreti mape %s.

en: ERROR: Redirection (%d) without location.
sl: NAPAKA: Preusmeritev (%d) brez nove lokacije.

en: Encoding %s isn't valid
sl: Kodiranje %s ni veljavno

en: Error closing %s: %s
sl: Napaka med zapiranjem %s: %s

en: Error in proxy URL %s: Must be HTTP.
sl: Napaka v URL posredniškega strežnika %s: Mora biti HTTP.

en: Error in server greeting.
sl: Napaka v pozdravu strežnika.

en: Error in server response, closing control connection.
sl: Napaka v odzivu strežnika, zapiranje nadzorne povezave.

en: Error initializing X509 certificate: %s
sl: Napaka med nastavljanjem začetnih vrednosti potrdila X509: %s

en: Error matching %s against %s: %s
sl: Napaka med ujemanjem %s z %s: %s

en: Error parsing certificate: %s
sl: Napaka med razčlenjevanjem potrdila: %s

en: Error parsing proxy URL %s: %s.
sl: Napaka med razčlenjevanjem URL posredniškega strežnika %s: %s.

en: Error writing to %s: %s
sl: Napaka med zapisovanjem v %s: %s

en: FTP options:
sl: Možnosti FTP:

en: Failed reading proxy response: %s
sl: Napaka med branjem odgovora posredniškega strežnika: %s

en: Failed to unlink symlink %s: %s
sl: Ni bilo mogoče odstraniti simbolne povezave %s: %s

en: Failed writing HTTP request: %s.
sl: Napaka med pisanjem zahteve HTTP: %s.

en: File
sl: Datoteka

en: File %s already there; not retrieving.
sl: Datoteka %s je že tam; prejem preskočen.

en: File %s already there; not retrieving.
sl: Datoteka %s je že tam; prejemanje preskočeno.

en: File %s exists.
sl: Datoteka %s obstaja.

en: File `%s' already there; not retrieving.
sl: Datoteka `%s' že obstaja; prejemanje je preskočeno.

en: File has already been retrieved.
sl: Datoteka je bila že prejeta.

en: Found %d broken link.
    
     | Found %d broken links.
sl[0]: Najdenih je bilo %d pokvarjenih povezav.
sl[1]: Najdena je bila %d pokvarjena povezava.
sl[2]: Najdeni sta bili %d pokvarjeni povezavi.
sl[3]: Najdene so bile %d pokvarjene povezave.

en: Found no broken links.
sl: Ni najdenih pokvarjenih povezav.

en: GNU Wget %s built on %s.
sl: GNU Wget %s grajen na %s.

en: GNU Wget %s, a non-interactive network retriever.
sl: GNU Wget %s,  neinteraktivno orodje za prejemanje preko mreže.

en: Giving up.
sl: Opuščanje.

en: HTTP options:
sl: Možnosti HTTP:

en: HTTPS (SSL/TLS) options:
sl: Možnosti HTTPS (SSL/TLS):

en: HTTPS support not compiled in
sl: Podpora HTTPS ni vgrajena

en: IPv6 addresses not supported
sl: Naslovi IPv6 niso podprti

en: Incomplete or invalid multibyte sequence encountered
sl: Zaznana je bila nepopolna ali neveljavna večbajtna sekvenca

en: Index of /%s on %s:%d
sl: Kazalo mape /%s na %s:%d

en: Invalid IPv6 numeric address
sl: Neveljaven številski naslov IPv6

en: Invalid PORT.
sl: Neveljaven PORT.

en: Invalid dot style specification %s; leaving unchanged.
sl: Neveljavno določilo sloga pik %s; ostaja nespremenjeno.

en: Invalid host name
sl: Neveljavno ime gostitelja

en: Invalid name of the symlink, skipping.
sl: Neveljavno ime simbolne povezave, preskakujem.

en: Invalid user name
sl: Neveljavno uporabniško ime

en: Last-modified header invalid -- time-stamp ignored.
sl: Neveljavna glava `Last-Modified' -- prezrtje časovnega žiga.

en: Last-modified header missing -- time-stamps turned off.
sl: Glava ,Last-Modified` manjka - izklapljanje časovnega žiga.

en: Length:
sl: Dolžina:

en: Length: %s
sl: Dolžina: %s

en: License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later
    <http://www.gnu.org/licenses/gpl.html>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
sl: Licenca GPLv3+: GNU GPL različice 3 ali poznejša
    <http://www.gnu.org/licenses/gpl.html>.
    To je prosta programska oprema: lahko ga spreminjate in razširjate.
    Programska oprema je BREZ VSAKEGA JAMSTVA, kolikor to dopušča zakon.

en: Link
sl: Povezava

en: Link:
sl: Povezava:

en: Loading robots.txt; please ignore errors.
sl: Nalaganje robots.txt; prosim, prezrite napake.

en: Locale:
sl: Jazikovno določilo:

en: Location: %s%s
sl: Položaj: %s%s

en: Logged in!
sl: Prijavljen!

en: Logging and input file:
sl: Beleženje in vhodna datoteka:

en: Logging in as %s ...
sl: Prijavljanje kot %s ...

en: Login incorrect.
sl: Napačna prijava.

en: Mail bug reports and suggestions to <bug-wget@gnu.org>.
sl: Pošiljajte poročila o hroščih in predloge na <bug-wget@gnu.org>.

en: Malformed status line
sl: Izmaličena vrstica stanja

en: Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
sl: Obvezni argumenti za dolge izbire so obvezni tudi za kratke izbire.

en: No URLs found in %s.
sl: V %s ni najdenega nobenega URL.

en: No certificate found
sl: Ni bilo najdenih potrdil

en: No data received.
sl: Brez sprejetih podatkov.

en: No error
sl: Brez napake

en: No headers, assuming HTTP/0.9
sl: Ni glav, privzema se HTTP/0.9

en: No matches on pattern %s.
sl: Ni ujemanj za vzorec %s.

en: No such directory %s.
sl: Ni take mape %s.

en: No such file %s.
sl: Ni take datoteke %s.

en: No such file %s.
sl: Ni take datoteke %s.

en: No such file or directory %s.
sl: Ni take datoteke ali mape %s.

en: Not descending to %s as it is excluded/not-included.
sl: Ni padanja k %s, ker je izvzeto/ni vključeno.

en: Not sure
sl: Neznano

en: Output will be written to %s.
sl: Izhod bo zapisan v %s.

en: Password for user %s:
sl: Geslo za uporabnika %s:

en: Password:
sl: Geslo:

en: Please send bug reports and questions to <bug-wget@gnu.org>.
sl: Pošljite poročila o hroščih in vprašanja na <bug-wget@gnu.org>.

en: Proxy tunneling failed: %s
sl: Tuneliranje posredniškega strežnika je spodletelo: %s

en: Read error (%s) in headers.
sl: Napaka med branjem glav (%s).

en: Recursion depth %d exceeded max. depth %d.
sl: Globina rekurzije %d presega največjo dovoljeno %d.

en: Recursive accept/reject:
sl: Rekurzivno sprejemanje/zavračanje:

en: Recursive download:
sl: Rekurzivno prejemanje:

en: Rejecting %s.
sl: Zavračanje %s.

en: Remote file does not exist -- broken link!!!
sl: Oddaljena datoteka ne obstaja -- pokvarjena povezava!!!

en: Remote file exists and could contain further links,
    but recursion is disabled -- not retrieving.
sl: Oddaljena datoteka obstaja, in morda vsebuje nadaljnje
    povezave, vendar je rekurzija onemogočena -- prejemanje preskočeno.

en: Remote file exists and could contain links to other resources -- retrieving.
sl: Oddaljena datoteka obstaja in lahko vsebuje povezave na druge vire -- pridobivanje.

en: Remote file exists but does not contain any link -- not retrieving.
sl: Oddaljena datoteka obstaja, vendar ne vsebuje nobenih povezav -- prejemanje preskočeno.

en: Remote file exists.
sl: Oddaljena datoteka obstaja.

en: Remote file is newer than local file %s -- retrieving.
sl: Oddaljena datoteka je novejša kot krajevna datoteka %s -- prejemanje.

en: Remote file is newer, retrieving.
sl: Oddaljena datoteka je novejša, pridobivanje.

en: Remote file no newer than local file %s -- not retrieving.
sl: Oddaljena datoteka ni novejša od krajevne datoteke %s -- prejemanje preskočeno.

en: Removed %s.
sl: Odstranjen %s.

en: Removing %s since it should be rejected.
sl: Odstranjevanje %s, saj bi moral biti zavrnjen.

en: Removing %s.
sl: Odstranjevanje %s.

en: Resolving %s...
sl: Razreševanje %s ...

en: Retrying.
sl: Ponovni poskus.

en: Reusing existing connection to %s:%d.
sl: Ponovna uporaba povezave z %s:%d.

en: Saving to: %s
sl: Shranjevanje v: %s

en: Scheme missing
sl: Shema manjka

en: Server error, can't determine system type.
sl: Napaka strežnika, vrste sistema ni moč ugotoviti.

en: Server file no newer than local file %s -- not retrieving.
sl: Datoteka na strežniku ni novejša kot krajevna datoteka %s -- prejemanje preskočeno.

en: Skipping directory %s.
sl: Mapa %s bo preskočena.

en: Spider mode enabled. Check if remote file exists.
sl: Omogočen način pajka. Preverite, če obstaja oddaljena datoteka.

en: Startup:
sl: Zagon:

en: Symlinks not supported, skipping symlink %s.
sl: Simbolne povezave niso podprte. Simbolna povezava %s bo preskočena.

en: Syntax error in Set-Cookie: %s at position %d.
sl: Skladenjska napaka v Set-Cookie: %s na mestu %d.

en: Temporary failure in name resolution
sl: Začasna napaka med razreševanjem imena

en: The certificate has expired
sl: Potrdilo je poteklo

en: The certificate has not yet been activated
sl: Potrdilo še ni bilo omogočeno

en: The certificate's owner does not match hostname %s
sl: Lastnik potrdila se ne ujema z imenom gostitelja %s

en: The server refuses login.
sl: Strežnik zavrača prijavo.

en: The sizes do not match (local %s) -- retrieving.
sl: Velikosti se ne ujemata (krajevna %s) -- prenašanje.

en: The sizes do not match (local %s) -- retrieving.
sl: Velikosti se ne ujemata (krajevna %s) -- prenašam.

en: This version does not have support for IRIs
sl: Ta različica nima podpore za IRIs

en: To connect to %s insecurely, use `--no-check-certificate'.
sl: Če se želite povezati z %s brez varnosti, uporabite --no-check-certificate`.

en: Try `%s --help' for more options.
sl: Poskusite `%s --help' za več možnosti.

en: Unable to delete %s: %s
sl: Ni bilo mogoče izbrisati %s: %s

en: Unable to establish SSL connection.
sl: Povezave SSL ni bilo moč vzpostaviti.

en: Unhandled errno %d
sl: Neobravnavana errno %d

en: Unknown authentication scheme.
sl: Neznata metoda overitve.

en: Unknown error
sl: Neznana napaka

en: Unknown host
sl: Neznan gostitelj

en: Unknown system error
sl: Neznana napaka sistema

en: Unknown type `%c', closing control connection.
sl: Neznana vrsta `%c', zapiranje nadzorne povezave.

en: Unsupported listing type, trying Unix listing parser.
sl: Nepodprta vrsta seznama, poskušam z razčlenjevalnikom seznama za Unix.

en: Unsupported scheme %s
sl: Nepodprta shema %s

en: Unterminated IPv6 numeric address
sl: Neprekinjen številski naslov IPv6

en: Usage: %s NETRC [HOSTNAME]
sl: Uporaba: %s NETRC [IME GOSTITELJA]

en: Usage: %s [OPTION]... [URL]...
sl: Uporaba: %s [IZBIRA]... [URL]...

en: Using %s as listing tmp file.
sl: Uporabljanje %s kot začasno datoteko seznama.

en: WARNING
sl: OPOZORILO

en: WARNING: combining -O with -r or -p will mean that all downloaded content
    will be placed in the single file you specified.
sl: OPOZORILO: združitev -O z -r ali -p bo pomenila, da se bo vsa prejeta vsebina
    vpisovala v eno samo datoteko, ki ste jo podali.

en: WARNING: timestamping does nothing in combination with -O. See the manual
    for details.
sl: OPOZORILO: časovno žigosanje v kombinaciji z -O ne dela nič. Za podrobnosti si
    oglejte priročnik.

en: WARNING: using a weak random seed.
sl: OPOZORILO: uporabljate šibko seme za naključna števila.

en: Warning: wildcards not supported in HTTP.
sl: Opozorilo: HTTP ne podpira nadomestnih znakov.

en: Will not retrieve dirs since depth is %d (max %d).
sl: Mape ne bodo pridobljene, ker je globina %d (največ %d).

en: Write failed, closing control connection.
sl: Pisanje je spodletelo, zapiram nadzorno povezavo.

en: Wrote HTML-ized index to %s [%s].
sl: Zapisan indeks kot HTML v %s [%s].

en: Wrote HTML-ized index to %s.
sl: Zapisan indeks kot HTML v %s.

en: connected.
sl: povezano.

en: couldn't connect to %s port %d: %s
sl: ni se bilo moč povezati z %s na vratih %d: %s.

en: done.
sl: končano.

en: done.
sl: končano.

en: done.
sl: končano.

en: failed: %s.
sl: spodletelo: %s.

en: failed: No IPv4/IPv6 addresses for host.
sl: spodletelo: Ni naslova IPv4/IPv6 za gostitelja.

en: failed: timed out.
sl: spodletelo: zakasnitev.

en: idn_decode failed (%d): %s
sl: Spodletel idn_decode (%d): %s

en: idn_encode failed (%d): %s
sl: Spodletel idn_encode (%d): %s

en: ignored
sl: prezrto

en: locale_to_utf8: locale is unset
sl: locale_to_utf8: jezikovna oznaka ni nastavljena

en: memory exhausted
sl: pomnilnik izčrpan

en: nothing to do.
sl: nič za storiti.

en: time unknown
sl: neznan čas

en: unspecified
sl: nedoločeno
